אם אתם מקפידים על שגרת טיפוח, הרי חשוב גם להקדיש מחשבה לטיפוח הנפש שלכם.  כיום ניתן לראות מספר שיטות להרגעת הגוף והנפש.

בכתבה הבאה נציג בפניכם שלוש שיטות של ניקוי גוף.

שיטת צום מיצים

חלקנו שותים מיצים אבל מה לגבי צום מיצים? מדובר בשיטת ריפוי המסייעת להפחתה במשקל וכן מסייעת בניקוי רעלים מהגוף. בשעת הצום הכבד ומערכת החיסון חופשיים וכך הגוף משחרר חסימות אנרגטיות כתוצאה ממנוחה מהאכילה.

מדוע זה טוב לנפש והגוף שלכם? מדובר בשיטה המאפשרת לאנשים לנקות את הגוף והנפש שלהם מהפסולת אשר הם מכניסים לגופם ולהתנתק לכמה שעות מהרגלי האכילה היומיומיים שלהם ולהכניס לגופם מזון בריא. יתרה מכך, הצום מסייע לאנשים המכורים לקופאין. במהלך הצום איברים שונים בגוף כדוגמת הכבד או המעיים נחים. נוסף על זאת, הצום מתאים לאנשים הסובלים מבעיות בריאות כמו למשל מחלות לב וכלי דם ומסייע לאזן את רמת הסוכר בגוף במצב של סוכרת קלה. שיטת טיפול הכוללת שתיית צום מיצים מסייעת גם להחליף את התזונה וכך לשמור על אורח חיים בריא ונקי מרעלים.

מהי שיטת קינגסטון קליניק

השיטה הומצאה על ידי ד"ר ג'יימס ס. תומפסון וקרויה על שם העיירה קינגסטון אשר בסקוטלנד. לפי האני מאמין של  השיטה ניתן לראות כי מחלות שונות מתפתחות כתוצאה מהרגלים לא טובים. השיטה מציעה תזונה המבוססת על ניקוי הגוף וכוללת בין היתר מזון איכותי כמו למשל פירות וירקות, חלבונים, דגנים מלאים. יתרה מכך, על מנת לסייע לשמירה על אורח חיים בריא ההמלצה היא להקפיד על פעילות גופנית.

מדוע זה טוב לנפש והגוף שלכם? השיטה מסייעת להיפטר מהפסולת המצויה בגוף ומסייעת להיות ערניים יותר ומאפשרת תחושת ניקיון פנימית. יתרה מכך, השיטה משפרת את מצב החניכיים והשיניים וכן מסייעת לבעיות שלד. במסגרת ההליך יש תפקיד מרכזי למעבר בין התזונה הקודמת לתזונה הנוכחית ויש לגלות אחריות על מנת להבטיח מעבר טוב המסייע לביסוס הקשר בין תזונה ואורח חיים בריא.

היתרונות של עשב חיטה

במסגרת השינוי ואימוץ אורח החיים הבריא קיימת חשיבות רבה של שתיית מיצים, אין הכוונה למיצים הכוללים סוכר אלא למיצים הכוללים חומרים המסייעים לשמירה על הבריאות. אחד היתרונות המפתיעים של עשב השיטה ואחת הסיבות אשר הובילו אנשים לשתות עשב חיטה היא בשל הימצאות חלק בשם כלורופיל המצוי גם בחלק הירוק של הצמח ורבים מכנים אותו בשם "אבקת שמש". יתרה מכך, עשב חיטה מכיל גם חומצה אמינית גלוטמין אשר נחוצה להזנת המוח. החומצה יכולה לחדור לתאי המוח ולשפר את חדות המחשבה והערנות ולכן נחשבת חיונית כל כך. עוד נציין כי גרגור של עשב חיטה ימנע את התפרצות מחלת העששת. אם כן, נראה כי יש לא מעט יתרונות בשתיית עשב חיטה ולכן ניתן לראות אנשים רבים מקפידים על השתייה.